XX gadsimts

content/elimaki_s.jpg

20. gadi 

1920.gadā Aare Leikola ar domubiedriem nodibināja uzņēmumu Metalliteos, lai masveidā ražotu metāla izstrādājumus. Apgūstot jauna materiāla – nerūsējošā tērauda – apstrādi, uzņēmums pievērsās  nerūsējošā tērauda galda virsmu ražošanai, tādējādi ieņemot virtuves profesionālā aprīkojuma ražotāju nišu tirgū.

 

content/kiuas_s.jpg

content/tulipalo_s.jpg

30. gadi 

1931.gadā Metos izlaida tirgū savu pirmo komercpreci – no nerūsējošā tērauda izgatavotu katlu.
1938.gadā uzņēmums izgatavoja pasaulē pirmo rūpnieciski ražoto elektrisko saunas sildītāju.  
1935-1938.gadā Metos investēja līdzekļus rūpnīcas paplašināšanā, bet 30.gadu beigās daļa rūpnīcas nodega.
Metos pirmais pilnīgais virtuves iekārtu projekts tika radīts 1939.gadā neilgi pirms Ziemas kara sākuma.

 

 

content/ovaali.jpg
content/olympiapata_s.jpg

40. gadi 

1940.gadā Metos ražoja aprīkojumu Helsinku vasaras Olimpiskajām spēlēm. Lai gan Otrā pasaules kara dēļ Olimpiskās spēles Helsinkos nenotika, saražotajām iekārtām tika atrasts pielietojums.
Kara laikā Metos ražoja dažādas patēriņa preces, piemēram, slēpju stiprinājumus, telšu krāsniņas armijas vajadzībām, kā arī tērauda kastes naudas glabāšanai.


content/lipas_s.jpg

content/mu50_s.jpg

content/yrjonkatu_s.jpg


50. gadi 

1950.gadā Metos publicēja pirmo klientiem paredzēto katalogu, kas joprojām tiek publicēts ar nemainīgu nosaukumu. Domājot par klientiem un saprotot, ka viņus ir nepieciešams apmācīt, kā rīkoties ar jaunām tehnoloģiski uzlabotajām iekārtām, Metos uzsāka klientu apmācības dažādās Somijas vietās.
1952.gadā Metos vēlreiz saņem ievērojama apjoma pasūtījumu vasaras Olimpiskajām spēlēm Helsinkos.
1956.gadā tika sarīkota pirmā virtuves iekārtu izstāde, kura būtiski ietekmēja uzņēmuma attīstību.
1959.gadā lielu daļu uzņēmuma iegādājās Instrumentarium un Metos kļūst par tā daļu.

content/huolto_s.jpg

content/micronic_s.jpg


60. gadi 

1960.gadā Somijā sākās izaugsmes periods. 1962.gadā tika nodibināts Metos Service un Keravā uzcelta Merivaara (Instrumentarium Group) rūpnīca, kas sākotnēji ražoja mēbeles un aprīkojumu slimnīcām, bet vēlāk pievērsās atsevišķu Metos produktu ražošanai.
1965.gads ievērojams ar vēsturisku notikumu - tika uzsākta pirmās mikroviļņu krāsns Metos Micronic ražošana Somijā. 
1967.gadā Metos pārtrauca slimnīcu aprīkojuma ražošanu un pievērsās tikai profesionālo virtuves iekārtu un saunas sildītāju ražošanai.

 

content/kerava_s.jpg

content/supa_s.jpg


70. gadi 

1972.gadā Metos ražošana tika pārcelta uz Somijas pilsētu Keravu. Uzņēmums paplašinājās un Zviedrijā nodibināja savu pirmo filiāli ārpus Somijas (Metos Storkök AB).
1976.gadā Metos administrācija, mārketings un tirdzniecība pilnība pārcēlās no Helsinkiem uz Keravu, bet 70.gadu beigās Merivaara ražotne tika pārcelta uz Lahti, tādējādi Metos rīcībā nonāca visa Keravas rūpnīca.

content/risteilija_s.jpg

content/vanamo_s.jpg


80. gadi 

1980.gadā Metos bija izveidojusies laba sadarbība ar Padomju Savienību un uzņēmums saņēma ievērojamu pasūtījumu vasaras Olimpiskajām spēlēm Maskavā.
1982.gadā eksporta apjoms pirmo reizi pārsniedza iekšējā tirgus tirdzniecības rādītājus.
1983.gadā Metos pārtauca saunas sildītāju ražošanu un pievērsās tikai profesionālo virtuves iekārtu ražošanai un ar to saistīto pakalpojumu sniegšanai (projektēšanai, servisam utml.), vienlaikus savu ražojumu klāstu papildinot ar kruīza kuģu aprīkojuma ražošanu.


 

content/culino_s.jpg

content/auto_s.jpg

90. gadi 

90.gadu sakumā ekonomiskā lejupslīde ietekmēja ne tikai Somiju, bet arī galvenās eksportētājvalstis, tādēļ Metos vajadzēja sašaurināt ražošanu. 1994.gadā, apvienojoties Instrumentarium, kuram piederēja Metos, un Hackman, tika izveidots Hackman Metos Oy Ab. 1998.gadā Hackman ieguva visu pamatkapitālu.  
90.gadu beigās Metos iesākās ievērojamas izaugsmes un starptautiskās sadarbības periods: Metos uzsāka darbību Baltijas valstīs un Krievijā, kā arī izveidoja plašu servisa tīklu Somijā, kļūstot par nozares vienīgo uzņēmumu, kurš pats spēj nodrošināt servisu visā valstī.

 

content/center_s.jpg


XXI gadsimts

2002.-2003.gadā Metos paplašināja savu darbību Itālijā, Beļģijā un Nīderlandē.
2002.gadā Keravā (Somija) tiek atklāts Metos centrs – lielākais profesionālās virtuves iekārtu un aprīkojuma izstāžu un apmācību centrs Eiropā.  
Kopš 2004.gada Metos ir Ali Group (Itālija) sastāvā.