Metos ir profesionālās virtuves aprīkojuma ražotājs un tirgotājs ar vairāk kā 90 gadu pieredzi. Mēs esam tirgus līderis Skandināvijas, Baltijas un Beniluksa valstīs un Eiropas vadošā virtuves iekārtu ražotāja Ali Group uzņēmums. Metos – tie ir apmēram 750 darbinieki deviņās valstīs.

 

Kvalitāte un vide

Rūpes par apkārtējo vidi ir mūsu kopīgā lieta.

Kvalitāte un vide

Metos vienmēr ir pievērsis lielu uzmanību apkārtējās vides aizsardzībai. Mēs sava uzņēmuma darbībā esam ieviesuši vidi saudzējošu jeb “zaļo” domāšanu. Profesionālo virtuvju plānošanā, iekārtu ražošanā un piegādē nepārtraukti attīstām jaunus videi draudzīgākus risinājumus. Lai to pilnveidotu, mēs sadarbojamies ar klientiem, piegādātājiem un servisa kompānijām. Domājot par vidi, šiem jautajumiem pievēršam jo īpašu uzmanību.

Apmācot savus klientus, mēs akcentējam mūsu klientiem jaunās ēdienu gatavošanas metodes, kas balstītas uz efektīvāku siltuma enerģijas izmantošanas tehnoloģiju ēdienu gatavošanas iekārtās. Mūsu mērķis: samazināt enerģijas un ūdens patēriņu profesionālajās virtuvēs, vienlaicīgi palielinot produktu gatavošanas efektivitāti.

Pateicoties Metos speciālistu izstrādātajai vadības kontroles sistēmai ICS, enerģijas patēriņu un kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi iespējams samazināt aptuveni uz pusi. Profesionālās virtuves iekārta, kuru jau šobrīd izmanto mūsu klienti un kas strādā ievērojami ekonomiskāk, ir Metos trauku mazgāšanas iekārtas, kas ir aprīkotas ar Metos izstrādāto ICS+ vadības kontroles sistēmu. Bez tam, pateicoties šai vadības kontroles sistēmai, uzlabojas darba vides gaisa kvalitāte, jo elektroenerģijas ekonomiskais patēriņš ļauj ar pilnu atdevi darboties ventilācijas sistēmai.

Ilgstoši pētījumi par trauku mazgāšanas iekārtu ietekmi uz apkārtējo vidi sniedz eksperimentāli pārbaudītus rezultātus. Pirms iekārtas iegādes klients var uzskatāmi pārliecināties un iegūt visu informāciju par izvēlētās iekārtas ietekmi uz apkārtējo vidi un tās apkalpošanas izmaksām.

Metos rūpnīcas cenšas samazināt līdz minimumam rūpnieciskās ražošanas un piegādes laikā radušos atkritumus. Visi ražošanas atkritumi (pārsvarā nerūsējošais tērauds) tiek pārstrādāti.

Metos trauku mazgāšanas iekārtas tiek ražotas no 90 % pārstrādājamiem materiāliem.